سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آشنایی با نیما بهنود طراح مد موفق ایرانی و طرحهایش !

نیما بهنود متولد 27 مرداد 1355 در تهران طراح مد ایرانی است.او طراحی لباس را با مهر های قدیمی وخطوط نستعلیق ایرانی تولید می کند ودر حال حاضر گروه 17 نفری نیمانی را که یکی از گروه های مدنیویورک است، اداره می کند.وی در سانفرانسیسکو رشته گرافیک را ادامه داده است ودر سال 2000وارد مدرسه عالی مد نیویورک و بعد از چهار سال فارغ التحصیل شده است.نیما بهنود اولین طراح مدی است که خطوط نستعلیق خاورمیانه ای را بر روی لباس طراحی و رایج کرد.

در میان ایرانیان خارج از کشور، نیمانی و تی شرت هایش،به عنوان یکی از زیبا ترین نمونه های کار آفرینی با استفاده از عناصر فرهنگی ایران شناخته شده است.نیما بهنود ساکن نیویورک است و در 2 سال گذشته با استفاده از خوشنویسی که هنری قدیمی اما ناشناخته در خارج از کشور است اقدام به تولید تی شرت های دست دوزی نموده که در مدتی کم در بازار پر رقابت مد توانسته جای پای محکمی برای خود باز کند.الگو های نیما ساده وبی آلایش هستند که اغلب به صورت استفاده از خطوط و نقوش قدیمی به صورت تک رنگ روی تی شرت های مردانه و زنانه است.

 نیما بهنود

 

نیما بهنود - نیمانی

او نه خوش نویس است و نه طرح های مورد استفاده او به طور کلی بدیع است، اما هنر او(تلفیق خوشنویسی و تی شرت)اقدامی بسیار نوآورانه است که با تمجید کارشناسان و منتقدان و خریداران مواجه شده است برند نیمانی امروزه و درمدت بسیار کوتاه به برندی شناخته شده درتولید تی شرت های دست دوز تبدیل شده است. محصولات نیمانی در کشور های مختلف جهان در شو های کوچک وبزرگ عرضه می شوند. از هنر پیشه های ایرانی تاکنون بهرام رادان و میترا حجار در تبلیغ این محصولات با وی همکاری کرده اند.

همچنین طرح ابتکاری تی شرت های نیمانی در مسابقه طراحی گرانیف توکیو که هر 3سال یک باربرگزارمی شود، از بین 15 هزار طرح مدال برنز را کسب کرده اند. 

نیما بهنود- نیمانی

 
ادامه مطلب...

  

 

فیلم (( شکلات داغ )) با حضور حدیثه تهرانی،خواهر هدیه تهرانی...

سخنگوی شورای صنفی نمایش از آغاز اکران عمومی فیلم سینمایی (( شکلات داغ )) به کارگردانی حامد کلاهداری از هفتم مهر ماه خبر داد.

علی سرتیپی سخنگوی شورای صنفی نمایش به خبرنگار مهر گفت: در جلسه امروز مقرر شد فیلم (( شکلات داغ )) از هفته آینده در گروه سینمایی عصر جدید جایگزین (( از ما بهترون )) شود. اکران دیگر آثار نیز ادامه دارد.

(( شکلات داغ )) اولین ساخته کلاهداری درباره یک کافی شاپ با مشتری های ثابت و همیشگی است که توسط جوانی اداره می شود. ورود یک زن جوان به این کافی شاپ دنج و آرام همه چیز را دستخوش تغییراتی می کند. این فیلم در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

بازیگران اصلی این فیلم عبارتند از: فریبرز عرب نیا، نیکی کریمی، حامد کمیلی، داریوش ارجمند، علیرضا خمسه، وحید اسماعیلی، فرزین محدث، اصغر بیچاره، حدیثه تهرانی به همراه افسانه چهره آزاد و محسن شاه ابراهیمی.


  
   مدیر وبلاگ
سرزمین جالب و دیدنی...!!!
علم ... زندگی را با پستی وبلندی های آن دوست دارم، همیشه شادو پیروزباشید، این رمز موفقیت...!
خبر مایه
آمار وبلاگ

بازدید امروز :116
بازدید دیروز :57
کل بازدید : 153199
کل یاداشته ها : 127


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ