سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ارتش‌ کشورها تا حدودی نمایانگر قدرت نظامی یک کشور است.
به گزارش آفتاب، عوامل و مسائل مختلفی در قدرت نظامی یک کشور تاثیرگذار هستند. یکی از عوامل مهم داشتن ارتش بزرگ است که این امر سبب ایجاد روحیه در کشور و مردم می‌شود و در دید سایر کشورها نیز تاثیرگذار محسوب می‌شود. علاوه بر اندازه ارتش، فناوری و نوع سلاح در قدرت یک کشور حرف اول را می‌زند. در اینجا نام کشورهایی که بزرگترین ارتش‌های جهان را دارند، مشاهده می‌کنید:

1.جمهوری خلق چین، 2،285،000

ارتش چین بزرگترین ارتش جهان می‌باشد. خدمت سربازی برای مردان چینی طبق قانون، در سن 18 سالگی اجباری می‌باشد اما به دلیل تعداد بالای داوطلبان در این کشور، این قانون هیچ‌گاه اجرا نشده‌است. چین بیش از یک میلیارد نفر برای محافظت از کشور دارد، بنابراین داشتن چنین ارتش بزرگی امری ضروری می‌باشد.

2.آمریکا، 1،458،219

ارتش ایالات متحده از میان داوطلبانی که حقوق دریافت می‌کنند، شکل می‌گیرد.

این کشور از سربازگیری اجباری در گذشته استفاده می‌کرد، اما این قانون از سال 1972 مورد استفاده قرار نگرفته‌است.

آمریکا سالانه بیش از نیم هزار میلیارد برای ارتش خود و 160 میلیارد دلار برای عملیات احتمالی در خارج از کشور هزینه می‌کند که این مقدار معادل 43 درصد از کل هزینه‌های نظامی جهان می‌باشد.

3.هند، 1،325،000

هند بزرگترین واردکننده سلاح‌های نظامی می‌باشد که هزینه‌ای آن معادل 9 درصد از واردات جهان می‌باشد.

منابع اصلی تهیه اسلحه این کشور روسیه، اسرائیل و فرانسه هستند. این کشور با توجه به توسعه هواپیماهای نظامی، سعی در حفظ رابطه نزدیک خود با روسیه دارد. هند به دلیل رقابت با پاکستان و تنش‌های مرزی با کشور چین، همیشه در حالت آماده‌باش به سر می‌برد.

4.کره شمالی، 1،106،000

ارتش این کشور ریشه در سال 1930 و زمانی که ژاپن هنوز کره را اشغال کرده‌بود، دارد. به مرور زمان کره به دو بخش تقسیم شد.بخش شمالی کره نیروی مسلحی با جمعیت حدود 2500 نفر داشت. ارتش این کشور در زمان جنگ سرد با کره جنوبی توانست به این مقدار رشد کند. حدود یک چهارم از بودجه ناچیز این کشور، برای ارتش آن محفوظ است و هزینه‌های آن تقریبا به 10 میلیارد دلار می‌رسد.

5.فدراسیون روسیه، 1،027،000

به گزارش تراز، نیروهای مسلح این کشور در سال 1992 و پس از فروپاشی اتحادیه جماهیرشوروی تاسیس شد. این کشور نزدیک به 72 میلیارد دلار برای نیروهای مسلح خود هزینه می‌کند.

ارتش ایران

بر اساس گزارشات منتشر شده، ایران هشتمین ارتش بزرگ دنیا را دارا می‌باشد. ارتش اولیه ایران در سال 1925 تاسیس شد و تحت دخالت‌های کشورهای آمریکایی و اروپایی بود. پس از انقلاب در سال 1979، ارتش ایران از نظارت و دخالت‌های آمریکا و کشورهای دیگر رها شد.

ایران در سال 1989 شروع به بازسازی ارتش خود، پس از جنگ با عراق کرد. اکنون ارتش ایران یکی از قوی‌ترین ارتش‌های خاورمیانه و جهان محسوب می‌شود.

   مدیر وبلاگ
سرزمین جالب و دیدنی...!!!
علم ... زندگی را با پستی وبلندی های آن دوست دارم، همیشه شادو پیروزباشید، این رمز موفقیت...!
خبر مایه
آمار وبلاگ

بازدید امروز :117
بازدید دیروز :57
کل بازدید : 153200
کل یاداشته ها : 127


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ